Luciano Benetton, az olasz Benetton divatcég és cégbirodalom 77 éves alapítója negyvenhét év után átadta helyét legidősebb fiának, Alessandrónak. A feladata az ... Tovább
lesz, hogy az elmúlt évtizedekben az autópálya-, repülőtérbizniszben és a Forma-1-ben is befutó Benetton régi fényét visszaállítsa. Ne csak sikeres cég legyen, hanem megint beszéljenek róla, mint a 90-es években, amikor sosem látott agresszív kampányokkal sokkolták a populáris kultúrát.
A legenda egyik verziója szerint Luciano Benetton, aki a hatvanas években egy ruházati boltban dolgozott, kénytelen volt eladni a kerékpárját, hogy egy használt, de még működő kötőgépet vehessen. Ez a kötőgép jelentette az 1965-ben Trevisóban alapított és később világméretűvé fejlődött Benetton-csoport alapját. A másik verzió szerint az egyik öccséé volt az a kerékpár. Akárkié is volt, az utóbbi negyvenhét év története azt bizonyítja, hogy érdemes volt eladni.
A Benetton-licenc
Az alapító testvérek - Luciano, Giuliana, Carlo és Gilberto - megosztották egymás között a feladatokat. Giuliana Benetton lett a vállalat fő tervezője, a sportos, egyszerű és élénk stílus kialakítása az ő nevéhez fűződik. A Forbes Magazin szerint ma a világ 463. leggazdagabb embere. Vagyona nagyobb, mint a cég vezetését most átadó bátyjáé, aki annak idején egy skóciai tanulmányúton ismerkedett meg a legmodernebb gyapjú-, illetve fonal-előkészítési technikákkal. Az északolasz kézműveshagyományok, a szervezettség és a rengeteg munka gyorsan meghozta gyümölcsét: a Benetton első üzlete (Bellunio, 1966) megnyitása után három évvel már Párizsban nyitottak boltot, majd szerte Európában. Ma körülbelül 6500 Benetton-üzlet működik a világon.